Yageo Group C0805X474K4RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X7R 0805 10% Flex AEC-Q200
IHS
Datasheet23 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
85,770
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
900 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Introduction Date2010-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0805C474K4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X7R 0805 10%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X7R 0805 10% AEC-Q200
TAIYO YUDENEMK212B7474KD-T
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
16V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 2012M/0805
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805X474K4RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R Flex 16V 0.47muF ±10% X7R