Yageo Group C0805J104M5RACAUTO
50V 100nF X7R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.28%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
45,111
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805J104M5RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Cap, Aec-Q200, 0.1Uf, 50V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805J104M5RACAUTO
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0805 OMD-CAP with Flexible Termination 125C T/R Automotive AEC-Q200
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% SMD 0805 125°C T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0805 100nF ±20% 50V X7R