Yageo Group C0805F102K1RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Farnell
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-26.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
940 µm
940 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX08051C102KAT2A
100V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C102K1RACTU
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0805 Plastic T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KCANNNC
0805 1 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08051C102KAZ2A
0805 1nF 100 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805F102K1RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 OMD-CAP 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R FO 100V 1000pF ±10% X7R