Yageo Group C0805C472K5RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
31,257
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNNC
50V 4.7nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 4700 Pf, - 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KCANNNC
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
250V 4.7nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C472K5RAC7025 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor 4.7nF, 50V, 0805, ±10 %
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805