Yageo Group C0805C223K5RACAUTO
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Farnell
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.25%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
50V 22nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B223KBANNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B223KBANNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 22nF, Surface Mount, 0805 inch
TAIYO YUDENUMK212B7223KD-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.022uF 50volts X7R 10%
KYOCERA AVX08055C223KAT2A
0805 22 nF 50V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C223K5RACAUTO fournies par ses distributeurs.
SURFACE MOUNT CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; KEMET; C0805C223K5RACAUTO; 22 nF; 0805; 50 V; 50 V
SMD MLC Capacitor 22nF 50V 10% X7R 0805
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 22nF ±10% 50V X7R
CAP, MLCC, 0.022UF, 50VDC, X7R, 0805; Capacitance:0.022µF; Voltage(DC):50V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series KEMET RoHS Compliant: Yes