Yageo Group C0805C222KARACAUTO
Cap Ceramic 0.0022uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Tendance sur 3 mois:
-11.60%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
84,872
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
250V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
200V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KDCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 200 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
TAIYO YUDENQMK212B7222KD-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 250VDC 2200pF 10% X7R MID HIGH VOL
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C222KARACAUTO fournies par ses distributeurs.
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R 250V 2200pF ±10% X7R
2.2nF ¡À10% X7R 250V 0805 2mm*1.25mm*780¦Ìm