Yageo Group C0805C222K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0805 10% AEC-Q200
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
50V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KBCNNNC
KYOCERA AVX08055C222KAT2A
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KBANNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C222K5RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
SURFACE MOUNT CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
SMD MLC Capacitor 2,2nF 50V 10% X7R 0805
Mlcc Cap, Aec-Q200, X7R, 2200Pf, 0805; Capacitance:2200Pf; Voltagedc:50V; Capacitor Case - Package:0805 2012 Metric; Capacitance Tolerance: 10; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C222K5RACAUTO