Yageo Group C0805C103M5RAC7025
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0805 20%
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Stock
3,519
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX08055C103MAT2A
50V 10nF X7R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 10 nF 50 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic Array 0.01uF 50V X7R 20% 0805 Pad SMD 2 Capacitor 125C T/R
KYOCERA AVX08055C103M4T2A
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% SMD 0805 125°C Paper T/R
100V 10nF X7R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C103M5RAC7025 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
ceramic capacitor 20% 10nF 50V