Yageo Group C0805C102K1RACAUTO
100V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Tendance sur 3 mois:
+84.58%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX08051C102KAT2A
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
0805 1 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, 0805
0805 1 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C102K1RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 C Series, 1000 Pf, 10%, X7R, 100 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C102K1RACAUTO
SMD Auto X7R 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 1000pF
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 1nF ±10% 100V X7R