Yageo Group C0603C103K3HACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.01Uf X8R 0603 10% Aec-Q200
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet20 pagesIl y a 2 ans
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Upverter
element14 APAC
Newark
Tendance sur 3 mois:
+73.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX06035F103K4Z2A
Cap Ceramic 0.01uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 FlexiTerm 150C Automotive T/R
KYOCERA AVX06035F103K4T2A
0603 10 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
CGA Series 0603 10 nF 100 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 10nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 10000pF
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0603C103K3HACAUTO fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 10% SMD 0603 150°C Paper T/R
Avnet Japan
CERAMIC CAPACITOR, MULTILAYER, C
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 10nF ±10% 25V X8R
0603 (1608Metric) SMD Auto X8R HT150C 25V 10000pF ±10% X8R
10nF ¡À10% X8R 25V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm
.010UF 25.0V ROHS COMPLIANT: YES