Yageo Group C0603C103J3HAC7867
Ceramic Capacitor, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, X8R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Stock
46,250
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0603C103J3HAC7867 fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt .01Uf 25V 5% 0603
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 5% SMD 0603 150°C Paper T/R
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 5% Pad SMD 0603 150C Extreme Low ESR T/R
0603 ceramic capacitor 5% 10nF 25V