Yageo Group C052C470K2R5TA7301
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.000047uF, Through Hole Mount
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,439
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
4.83 mm
4.83 mm
4.83 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0805C470KBRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 47Pf 630V 10% 0805
Yageo GroupC0603C470K5RACTU
SMD Comm X7R 0603 (1608Metric) ceramic capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 47pF
KYOCERA AVX06033C470KAT2A
0603 47 pF 25 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06035C470KAT2A
0603 47 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C470K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 47pF X7R 0603 10%
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 4.7e-05uF, Surface Mount, 0201
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C052C470K2R5TA7301 fournies par ses distributeurs.
Molded ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 47pF 200V
47pF ¡À10% X7R 200V 4.83mm*2.29mm*5.97mm