Yageo Group C0402C475M7PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 3 ans
Datasheet18 pagesIl y a 14 ans
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
TraceParts
3DTélécharger
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2008-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
0402 4.7 uF 4 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor