Yageo Group C0402C472M5RAC7867
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Upverter
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Stock
56,805
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Pièces détachées
CAPACITOR CERAMIC 4700PF, 50V, X7R, 20%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Cap
50V 4.7nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B472KB5NNNC
TAIYO YUDENUMK105B7472KV-F
0402 4700 pF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0402 4.7 nF 50V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0402C472M5RAC7867 fournies par ses distributeurs.
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
C0402C472M5RAC7867, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
4700PF 50V 20% 0402