Yageo Group C0402C472J5RACTU
SMD Comm X7R 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±5% 4700pF
IHS
Datasheet27 pagesIl y a 2 ans
Datasheet4 pagesIl y a 0 an
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-38.97%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
50V 4.7nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX04025C472JAT2A
0402 4.7 nF 50 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0402 4700 pF 25 V ±5% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
50V 4.7nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B472KB5NNNC
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0402C472J5RACTU fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 4700pF X7R 0402 5%
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Mlcc Capacitor, 4700Pf, 50V, X7R, 5%, 0402; Rango De Producto:Serie C; Capacidad:4700Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Característica Dieléctrico:X7R; Tensión Nominal:50V; Tipo De Condensador De Cerámica:0402 [Métrica 1005] |Kemet C0402C472J5RACTU