Yageo Group A755KS827M1AAAE014
Cap Aluminum Polymer 820uF 10VDC 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 0.014 Ohm 4820mA 5000h 105C Bag
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.88%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
70,223
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
14 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
241 mA
290 mA
290 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2016-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXRL80J821MDN1KX
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSF2R5ELL821MF08S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 6100mA 5000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Descriptions
Descriptions de Yageo Group A755KS827M1AAAE014 fournies par ses distributeurs.
POLYMER ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820 µF, 10 V, RADIAL LEADED, 0.014 OHM
Aluminum Organic Polymer Capacitors 10Vol 820uF
820¦ÌF 10V ¡À20% 3.5mm 14m¦¸ 5000h@ 105¡ãC 241mA@ 120Hz,4.82A@ 100 kHz 8mm*12mm*13mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Radial Can A755 10V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
CAP ALUM POLY 820UF 20% 10V T/H