Yageo Group A700V107M002ATE028
Capacitor Aluminum Organic SMD, 100UF 2V 20% Ao-cap, ESR=28
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
X-ON
element14 APAC
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18,689
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2 V
2 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
28 mΩ
18 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.1 A
3.9 A
Height - Seated (Max)
2.0066 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Rubycon2.5SXE100M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
Rubycon2.5SXB100M
High Temperature High Humidity Tantalum Polymer Capacitor AEC-Q200 10VDC 100uF ±20%
PanasonicEEF-SL0E101ER
Cap Aluminum 100uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000 hr 105°C Embossed T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
100UF SOLID ELECTROLYTIC TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,10VDC +/-20%
Descriptions
Descriptions de Yageo Group A700V107M002ATE028 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 2V 100muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAP, 100UF, 2V, ALU ELEC, POLYMER, 2917; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 2V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: AO-CAP A700 Series; ESR: 0.028ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 125°C; Operating Te
Capacitor Alum Organic 100Uf, 2V, 20%, Smd; Capacitance:100Μf; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Esr:0.028Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Kemet A700V107M002ATE028