ITT / Cannon KPT01F20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ITT / Cannon KPT01F20-16S.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 4 ans
Tendance sur 3 mois:
-100%
Stock
3
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Current Rating
13 A
13 A
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2001-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Amphenol IndustrialPT06A-20-16S(SR)
Amphenol IndustrialPT06E-20-16S(SR)
Amphenol IndustrialPT05A-20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT05E-20-16S
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
ITT / CannonKPT06E20-16SW
ITT / CannonKPT06F20-16SY
Descriptions
Descriptions de ITT / Cannon KPT01F20-16S fournies par ses distributeurs.
CIRCULAR CONNECTOR, COMMERCIAL, CABLE, PLUG SOCKET, 20, SOLDER CUP, KPT SERIES
Circular Connector Plug Size 20, 16 Position, Cable; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Macho; Núm. De Contactos:16; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable; Contacto, Material:Cobre |Itt Cannon KPT01F20-16S