ITT / Cannon KPT00E18-32P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 32 POS Solder ST Wall Mount 32 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ITT / Cannon KPT00E18-32P.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 4 ans
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+281%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,911
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
32
Mount
Flanges, Panel, Wall
Flanges, Panel, Wall
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
AmphenolPT02E18-32PY
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 32 POS Solder ST Box Mount 32 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02A18-32PX
AmphenolPT02E18-32PW
MIL Series Connector, 32 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A-18-32P(025)
ITT / CannonKPT02A18-32PW
Amphenol IndustrialPT02E-18-32P(025)
Descriptions
Descriptions de ITT / Cannon KPT00E18-32P fournies par ses distributeurs.
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 32pin Aluminum Alloy 7.5A , , 32.5mm*33.7mm