Infineon SPS04N60C3BKMA1
MOSFET N-CH 650V 4.5A TO251-3 / Trans MOSFET N-CH 650V 4.5A 3-Pin(3+Tab) TO-251 Tube
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon SPS04N60C3BKMA1.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 21 ans
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-08-31
LTD Date2015-02-28
Pièces détachées
onsemiFCU5N60TU
Power MOSFET, N-Channel, SUPERFET®, Easy Drive, 600 V, 4.6 A, 950 mΩ, IPAK
STMicroelectronicsSTU9N60M2
N-channel 600 V, 0.72 Ohm typ., 5.5 A MDmesh M2 Power MOSFET in IPAK package
STMicroelectronicsSTU7N60M2
N-channel 600 V, 0.86 Ohm typ., 5 A MDmesh M2 Power MOSFET in IPAK package
Power MOSFET 600V 5.9A 900mOhm Single N-Channel DPAK
Tube Through Hole N-Channel Single Mosfet Transistor 5.7A Tc 5.7A 74W Tc 600V
STMicroelectronicsSTU8NM50N
N-channel 500 V, 0.73 Ohm, 5 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in IPAK
Descriptions
Descriptions de Infineon SPS04N60C3BKMA1 fournies par ses distributeurs.
Replacement for 600V CoolMOS™ C3 is CoolMOS™ P7, PG-TO251-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 4.5A I(D), 600V, 0.95ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-251AA
SPS04N60 600V COOLMOS N-CHANNEL POWER M;
Replacement for 600V CoolMOS C3 is 600V CoolMOS C6/E6 >> Click & go to 600V CoolMOS C6/E6 | Summary of Features: Low specific on-state resistance; (R on*A); Very low energy storage in output capacitance (E oss) @400V; Low gate charge (Q g); Fieldproven CoolMOS quality; CoolMOS technology has been manufactured by Infineon since 1998 | Benefits: High efficiency and power density; Outstanding cost/performance; High reliability; Ease-of-use | Target Applications: Server; Telecom; Consumer; PC power; Adapter