Infineon IPZ40N04S5L7R4ATMA1
40V, N-Ch, 7.4 mΩ max, Automotive MOSFET, S3O8, OptiMOS™-5, PG-TSDSON-8-32, RoHS
NRND
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Infineon
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Germany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.55
Introduction Date2015-05-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 0.0062 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Single N−Channel Power MOSFET 30 V, 46 A, 6.95mΩ
N-Channel PowerTrench® MOSFET 40V, 50A, 6.5mΩ
Single N-Channel Power MOSFET 30V, 47A, 7.4mΩ 1500 / Tape & Reel. Pb-Free, Wettable Flanks
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 7.9 mOhm, TO-252 (DPAK), 3 Pins, Surface Mount
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 0.0085 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Descriptions
Descriptions de Infineon IPZ40N04S5L7R4ATMA1 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 40V 40A 8-Pin TSDSON EP T/R Automotive AEC-Q101
Power Field-Effect Transistor, 40A I(D), 40V, 0.0107ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
34W 16V 2V 13nC@ 10V 1N 40V 7.4m¦¸@ 10V 40A 690pF@ 25V SON
N-channel - Enhancement mode - Logic Level
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 40V, Tsdson; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(On):0.0061Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.6V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPZ40N04S5L7R4ATMA1