Infineon IPW60R060C7XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 35A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPW60R060C7XKSA1.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.38%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
MOSFET N-CH 600V 37.9A TO247-3 / N-Channel 600 V 37.9A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
STMicroelectronicsSTW48N60DM2
N-channel 600 V, 0.065 Ohm typ., 40 A MDmesh DM2 Power MOSFET in a TO-247 long leads package
STMicroelectronicsSTW48NM60N
N-channel 600 V, 0.055 Ohm typ., 44 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-247 package
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 37.9 A, 99 Milliohms, TO-247, 3 Pins, Through Hole
STMicroelectronicsSTW35N60DM2
N-channel 600 V, 0.094 Ohm typ., 28 A MDmesh DM2 Power MOSFETs in TO-247 package
Transistor MOSFET N-Channel 600V 30A 3-Pin TO-247 Tube
Descriptions
Descriptions de Infineon IPW60R060C7XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 600V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Mosfet, N-Ch, 600V, 35A, To-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:35A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.052Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPW60R060C7XKSA1