Infineon IPP60R099P6XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 37.9A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP60R099P6XKSA1.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.19%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 600V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
onsemiFCP36N60N
N-Channel Power MOSFET, SUPREMOS®, FAST, 600 V, 36 A, 90 mΩ, TO-220
STMicroelectronicsSTP34NM60N
N-channel 600 V, 0.092 Ohm typ., 31.5 A MDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP43N60DM2
N-channel 600 V, 0.085 Ohm typ., 34 A MDmesh DM2 Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP38N65M5
N-channel 650 V, 0.073 Ohm typ., 30 A MDmesh m5 Power MOSFET in TO-220 package
MOSFET N-CH 650V 38A TO220-3 / N-Channel 650 V 38A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP60R099P6XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 37.9A I(D), 600V, 0.099ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 600V, 37.9A, To-220; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; Continuous Drain Current Id:37.9A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP60R099P6XKSA1