Infineon IPP45N06S409AKSA2
60V, N-Ch, 9.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP45N06S409AKSA2.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 17 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-15
LTD Date2020-09-15
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 60V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
NXP SemiconductorsPSMN7R6-60XSQ
N-channel 60 V 7.8 mΩ standard level MOSFET in TO220F (SOT186A)
Trans MOSFET N-CH 60V 43A 3-Pin TO-220 Tube
NXP SemiconductorsBUK9515-60E,127
Power Field-Effect Transistor, 54A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
InfineonIRLI3705NPBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 55V;RDS(ON) 0.01Ohm;ID 52A;TO-220 Full-Pak;PD 58W;-55deg
NXP SemiconductorsBUK7514-60E,127
Power Field-Effect Transistor, 58A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
STMicroelectronicsSTP90N6F6
N-channel 60 V, 0.0057 Ohm typ., 90 A STripFET F6 Power MOSFET in a TO-220 package
60V, N-Ch, 7.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
InfineonIRFB3507PBF
75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-220AB package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP45N06S409AKSA2 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 60V 45A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Power Field-Effect Transistor, 45A I(D), 60V, 0.0094ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; AEC qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 60V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors