Infineon IPP042N03LGXKSA1
Transistor MOSFET N-CH 30V 70A 3-Pin TO-220 Tube
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP042N03LGXKSA1.
_legacy Avnet
Datasheet10 pagesIl y a 15 ans
Farnell
element14 APAC
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2006-11-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-11
LTD Date2020-03-11
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 30V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP95N3LLH6
N-channel 30 V, 4.2 mOhm typ., 80 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP105N3LL
N-channel 30 V, 2.7 mOhm typ., 150 A STripFET H6 Power MOSFET in a TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP85N3LH5
N-channel 30 V, 0.0042 Ohm , 80 A, TO-220; Power MOSFETs
onsemiNDP603AL
MOSFET N-CH 30V 25A TO-220AB
InfineonIRLB4132PBF
IRLB Series 30 V 78 A 3.5 mOhm 36 nC Qg Mosfet - TO220
InfineonIPP114N03L G
Trans MOSFET N-CH 30V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220
InfineonIPP065N03LG
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220
STMicroelectronicsSTP160N3LL
N-channel 30 V, 2.5 mOhm typ., 120 A, STripFET H6 Power MOSFET in a TO-220 package
onsemiFDMC7696
N-Channel PowerTrench® MOSFET 30V, 12A, 11.5mΩ
Power MOSFET 25V 75A 8 mOhm Single N-Channel D2PAK
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP042N03LGXKSA1 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
79W 20V 1V 18nC@ 4.5V 1N 30V 4.2m¦¸@ 10V 70A 2.9nF@ 15V TO-220 10mm*4.4mm*15.65mm
Infineon SCT
Ultra low gate and output charge, together with lowest on-state resistance in small footprint packages, make OptiMOS™ 25V the best choice for the demanding requirements of voltage regulator solutions in servers, datacom and telecom applications. OptiMOS™ 30V products are tailored to the needs of power management in notebook by improved EMI behavior, as well as increased battery life. Available in halfbridge configuration (power stage 5x6)