Infineon IPP034NE7N3GXKSA1
214W 20V 3.1V 88NC@ 10V 1N 75V 3.4M¦¸@ 10V 100A 6.11NF@ 37.5V TO-220 10MM*4.4MM*15.65MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP034NE7N3GXKSA1.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 15 ans
Upverter
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.77%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Mosfet, N-Ch, 80V, 175Deg C, 167W Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP034N08N5AKSA1
STMicroelectronicsSTP160N75F3
N-channel 75 V, 3.5 mOhm typ., 120 A STripFET(TM) Power MOSFET in TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube, PG-TO220-3, RoHS
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 0.0026 ohm, TO-220, Through Hole
onsemiFDP040N06
MOSFET N-CH 60V 120A TO220
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP034NE7N3GXKSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 75V 100A 3-Pin TO-220 Tube
100 A 75 V 0.0034 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Trans MOSFET N-CH 75V 100A Automotive, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
75V 100A 3.4m´Î@10V100A 214W 3.8V@155Ã×A N Channel PG-TO220-3 MOSFETs ROHS
MOSFET 75V 100A 3.4mOHM TO220 RoHSconf
MOSFET, N-CH, 75V, 100A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 100A; Drain Source Voltage Vds: 75V; On Resistance Rds(on): 0.003ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.1V;
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 75V, 0.0034ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.