Infineon IPP034N08N5AKSA1
Mosfet, N-Ch, 80V, 175Deg C, 167W Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP034N08N5AKSA1
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP034N08N5AKSA1.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 100 A, 0.0028 ohm, TO-220, Through Hole
STMicroelectronicsSTP140N8F7
N-channel 80 V, 3.5 mOhm typ., 90 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube, PG-TO220-3, RoHS
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 0.0026 ohm, TO-220, Through Hole
STMicroelectronicsSTP160N75F3
N-channel 75 V, 3.5 mOhm typ., 120 A STripFET(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP034N08N5AKSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 80V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
OptiMOSª5Power-Transistor,80V, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 80V, 0.0034ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Ideal for high frequency switching and sync. rec
INFINEON MOSFET IPP034N08N5AKSA1
NMOS, Vds=80 V, 120A, PG-TDSON
OptiMOS™ 5 80 V power MOSFET, especially designed for Synchronous Rectification for telecom and server power supplies. In addition, the device can also be utilized in other industrial applications such as solar, low voltage drives and adapter. Within seven different packages, the OptiMOS™ 5 80 V MOSFETs offer the industry’s lowest RDS(on). Additionally, compared to the previous generation, OptiMOS™ 5 80 V has an RDS(on) reduction of up to 43%.