Infineon IPI100N06S3L-03
Trans MOSFET N-CH 55V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI100N06S3L-03.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 18 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-01-31
LTD Date2011-07-31
Pièces détachées
OptiMOS™3 Power-Transistor Features Ideal for high frequency switching and sync. rec.
40V, N-Ch, 2.1 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO262-3-3, RoHS
InfineonAUIRFSL8405
Automotive Q101 40V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 Package, TO262-3, RoHS
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI100N06S3L-03 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 55V, 0.0046ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
MOSFET N-CH 55V 100A TO262-3