Infineon IPI045N10N3GXKSA1
Mosfet, N-Ch, 100V, 137A, To-262 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPI045N10N3GXKSA1
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI045N10N3GXKSA1.
Factory Futures
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package, TO262-3, RoHS
N-Channel 100 V 4.5 mOhm Through Hole POWERTRENCH MOSFET - I2PAK (TO-262)
N CH POWER MOSFET, HEXFET, 100V, 97A, TO-262; Transistor Polarity:N Channel; Con
InfineonIRF5210LPBF
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -100V;RDS(ON) 0.06Ohm;ID -40A;TO-262;PD 200W;VGS +/-20V
N-Channel UltraFET Power MOSFET 100V, 56A, 25mΩ
InfineonIRF1407LPBF
75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI045N10N3GXKSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 100V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).