Infineon IPD50R380CEAUMA1
Mosfet Transistor, N Channel, 9.9 A, 500 V, 0.35 Ohm, 13 V, 3 V Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPD50R380CEAUMA1.
IHS
Datasheet13 pagesIl y a 0 an
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2018-08-31
LTD Date2019-02-28
Pièces détachées
Single N-Channel 650 V 400 mOhm 39 nC CoolMOS Power Mosfet - TO-252-3, PG-TO252-3, RoHS
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 10.6 A, 0.34 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
MOSFET Transistor, N Channel, 10.6 A, 600 V, 0.342 ohm, 10 V, 4 V
onsemiFQD4N50TF
MOSFET N-CH 500V 2.6A DPAK
onsemiFQD5N50TF
MOSFET N-CH 500V 3.5A DPAK
Power Field-Effect Transistor, 4.5A I(D), 500V, 1.2ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Descriptions
Descriptions de Infineon IPD50R380CEAUMA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 14.1A I(D), 500V, 0.38ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N-CH, 500V, 9.9A, TO-252-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 9.9A; Drain Source Voltage Vds: 500V; On Resistance Rds(on): 0.35ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 13V; Threshold Voltage Vgs: 3V; P
500V CoolMOS™ CE is a price-performance optimized platform enabling to target cost sensitive applications in consumer and lighting markets by still meeting highest efficiency standards. The new series provides all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use and offering the best cost down performance ratio available on the market.