Infineon IPA045N10N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 64A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPA045N10N3GXKSA1.
Upverter
Datasheet9 pagesIl y a 15 ans
IHS
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
InfineonIRFI4110GPBF
N CH POWER MOSFET, HEXFET, 100V, 72A, TO-220AB; Transistor Polarity:N Channel; C
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 67A, 4.5mΩ
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 60 A, 0.0049 ohm, TO-220FP, Through Hole
STMicroelectronicsSTP80NF10FP
N-Channel 100V - 0.012Ohm - 80A - TO-220FP LOW GATE CHARGE STripFET(TM) POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTF100N10F7
N-channel 100 V, 0.0068 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220FP package
100V, N-Ch, 12.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
Descriptions
Descriptions de Infineon IPA045N10N3GXKSA1 fournies par ses distributeurs.
39W 20V 88nC@ 10V 1N 100V 4.5m¦¸@ 10V 6.32nF@ 50V TO-220FP-3 10.65mm*4.85mm*16.15mm
Power Field-Effect Transistor, 64A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Mosfet, N-Ch, 100V, 64A, To-220Fp; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:64A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0039Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA045N10N3GXKSA1