Infineon IGW30N60TFKSA1
Insulated Gate Bipolar Transistor, 45A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IGW30N60TFKSA1.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 10 ans
Datasheet12 pagesIl y a 10 ans
Upverter
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-03-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTGW20NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW30NC120HD
N-Channel 1200 V 30 A Very Fast PowerMESH IGBT - TO-247
Insulated Gate Bipolar Transistor, 60A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
STMicroelectronicsSTGW30V60DF
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 30 A very high speed
650 V, 30 A IGBT with anti-parallel diode in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Trans IGBT Chip N=-CH 600V 45A 187000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Descriptions
Descriptions de Infineon IGW30N60TFKSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247
IGBT, 30 A, 2.05 V, 187 W, 600 V, TO-247, 3 Pins
600 V IGBT in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Infineon SCT
IGBT Transistors LOW LOSS IGBT TECH 600V 30A
TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS
187W 1.5V 600V 45A TO-247 15.9mm*5.03mm*20.9mm
IGW30N60 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT TRENCH FS 600V 60A TO247-3
IGW30N60T Infineon Technologies
Hard-switching 600 V, 30 A TRENCHSTOP™ IGBT3 in TO-247 package for significant improvement of static as well as dynamic performance of the device, due to combination of trench-cell and fieldstop concept.
IGBT,600V,30A,TO247; Transistor Type:IGBT; DC Collector Current:30A; Collector Emitter Voltage Vces:2.05V; Power Dissipation Pd:187W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-40°C to +175°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Max:187W