Idec HW1L-M2F11QD-R-120V
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
Page du fabricantFiche technique
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Idec HW1L-M2F11QD-R-120V.
IHS
Datasheet62 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+388%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2019-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 40mm; Contact Configuration:DPST-1NO / SPST-NC; Switch Operation:On-(On); Voltage DC Nom:220V;
Descriptions
Descriptions de Idec HW1L-M2F11QD-R-120V fournies par ses distributeurs.
IDEC Corporation HW1L-M2F11QD-R-120V Pushbutton switch, Extended bezel, Illuminated, LED, 1NO-1NC, Mom, Red, 120VAC
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec HW1L-M2F11QD-R-120V
Pushbutton Switches Pushbutton Illuminated 22mm Momentary Extended Round Red 1NO-1NC Contact 120V AC
Idec Corp 22Mm Pushbutton Illuminated
PUSHBUTTON, MOM, RED, EXT, 120V DIRE