Honeywell SSCDANT030PG2A3
Board Mount Pressure Sensor 0psi to 30psi Gage Medical 8-Pin DIP Module
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell SSCDANT030PG2A3.
IHS
Datasheet33 pagesIl y a 11 ans
JRH Electronics
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Introduction Date2011-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Pressure Sensor 0.33V to 2.97V 0psi to 30psi Absolute Medical 8-Pin DIP Module
Pressure Sensor 0psi to 5psi Gage Medical 8-Pin DIP Module
Sensor, TruStability, Pressure, DIP, 2- in H2O Gauge, I2C, 3.3 V Supply
Descriptions
Descriptions de Honeywell SSCDANT030PG2A3 fournies par ses distributeurs.
SENSOR, TRUSTABILITY, PRESSURE, LIQUID MEDIA OPTION, 30 PSI GAUGE, I2C
Board Mount Pressure Sensors DIP,Single Ax Barbed Gage, 3.3V
PRESSURE SENSOR, 30PSI, 1; Operating Pre; PRESSURE SENSOR, 30PSI, 1; Operating Pressure Min:0psi; Operating Pressure Max:30psi; Sensor Output:Digital; Supply Current:1.6mA; Voltage Rating:3.3V; Port Style:Axial; Pressure Measurement Type:Gage; Sensor Interface:PCB Mount