Honeywell MLH100PGM01B
Sensor, Pressure, 100 Pressure Range, 4-20mA Output, 3m Cable Connector
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell MLH100PGM01B.
Electro Sonic
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Sager Electronics
Farnell
Honeywell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.54%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
HoneywellMLH100PSB01B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 100psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH100PGP06B
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
HoneywellMLH100PGB06E
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 100psi Gage 3-Pin
Descriptions
Descriptions de Honeywell MLH100PGM01B fournies par ses distributeurs.
Industrial Pressure Sensor 0psi to 100psi Vented Gage Medical 3-Pin
Industrial Pressure Sensors 0 psi to 100 psi PSIG CBL3 1/4-18
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
SENSOR, PRESSURE, 0PSI TO 100PSI, BARBED; SENSOR, PRESSURE, 0PSI TO 100PSI, BARBED; Operating Pressure Min:0psi; Operating Pressure Max:100psi; Sensor Output:Current; Voltage Rating:30VDC; Port Style:Barbed; Pressure Measurement Type:Gage