Fastron 1210ASM-027J-01
General Purpose Inductor, 27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1210ASM-027J-01.
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
1,600
Authorized Distributors
4
Inductance
27 µH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
55
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
Introduction Date2021-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 1210ASM-027J-01 fournies par ses distributeurs.
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.13Ohm DCR 1210 Automotive T/R