Fastron 1210ASM-022K-01
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1210ASM-022K-01.
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
1,600
Authorized Distributors
4
Inductance
22 µH
22 nH
Tolerance
10 %
10 %
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
55
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
Introduction Date2021-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 1210ASM-022K-01 fournies par ses distributeurs.
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 0.022uH 10% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1210 Automotive T/R