Fastron 1008F-150K-01
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1008F-150K-01.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
Master Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
260 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
5 Ω
5 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 1008F-150K-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND FERR IND 15uH 10%
RF choke, SMD 1008, 15 µH, 260 mA, 1008F-150K-01