Fastron 1008AS-047J-01
Inductor RF Chip Molded Wirewound 47nH 5% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 160mOhm DCR 1008 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1008AS-047J-01.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 3 ans
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,615
Authorized Distributors
4
Inductance
47 nH
47 nH
47 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
160 mΩ
Q Factor
65
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 160mOhm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 47nH 5% 50MHz 75Q-Factor Ceramic 1.2A 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 130mOhm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Descriptions
Descriptions de Fastron 1008AS-047J-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
1008 WIREWOUND CER IND 47nH 5%
50MHz 1.5GHz 65 47nH 160m¦¸ ¡À5% 1008 2.9mm*2.8mm