Fastron 0603AS-012J-01
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 0603AS-012J-01.
Master Electronics
Datasheet1 pageIl y a 2 ans
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Mouser
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,000
Authorized Distributors
4
Inductance
12 nH
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2016-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 0603AS-012J-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
0603 WIREWOUND CER IND 12nH 5%
0603 SMD Surface Mount Inductors 12nH 250 MHz 5% Tol
RF choke, SMD 0603, 12 nH, 700 mA, 0603AS-012J-01