EPCOS B78108S1474J000
Fixed Inductor RF Choke 470uH 5% Wirewound 170mA 7.9 Ohm Unshielded Axial
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B78108S1474J000.
Burklin Elektronik
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
JRH Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
61,926
Authorized Distributors
6
Inductance
470 µH
470 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
170 mA
170 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
7.9 Ω
7.9 Ω
Q Factor
70
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind RF Choke Bobbin Core 470uH 5% 796KHz 50Q-Factor Ferrite 126mA AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 470uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 0.09A 14Ohm DCR AXL Bag
General Purpose Inductor, 470uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor, Axial, Conformal Coated Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 78F471J-TR-RC
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 470uH 5% 796KHz 40Q-Factor 62mA 26Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 470uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 25mA 40Ohm DCR 1210 T/R
Descriptions
Descriptions de EPCOS B78108S1474J000 fournies par ses distributeurs.
RF Choke Drum Core 470uH 5% 100KHz 70Q-Factor Ferrite 0.17A 7.9Ohm DCR AXL Automotive T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
TDK B78108S1474J000 Inductor Axial Lead Spacing 12.5mm 470uH 7.9Ohm 170mA
170mA 470uH Color Circle Coils Inductor 卤5% 70@0.796MHz Plugin,D4xL9.2mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
INDUCTOR, 470UH, 170MA, 5%, FULL REEL; Inductance:470µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):2.2MHz; DC Resistance Max:7.9ohm; Current Rating:170mA; Inductor Case Style:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); DC Current Rating:170mA; No. of Pins:2; Q Factor:70; Q Test Frequency:796kHz