EPCOS B32652A7333J000
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B32652A7333J000.
IHS
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-52.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
46,822
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 nF
33 nF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
1.25 kV
1.25 kV
Tolerance
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR76TI23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C333JB
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.2 X 22mm) Radial 10mm 105C Ammo
PanasonicECW-HA3C333J
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.2 X 17mm) Radial 17.5mm 105C Ammo
Cap Film 0.033uF 1600V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECW-HA3C363J
Cap Film 0.036uF 1600V PP 5% (20.6 X 11.7 X 17.5mm) Radial 17.5mm 105C Ammo
Yageo GroupR76QI23304040J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de EPCOS B32652A7333J000 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.033uF 1250V PP 5%( 18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
33nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.033uF, 1250V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
B32652 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 33nF 500V
CAP, 0.033µF, 1.25 KV, 5%, PP; Capacitance: 33000pF; Voltage Rating: 1.25kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: B32652 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminal
Cap, 0.033Uf, 1.25Kvdc, 500Vac, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.033Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):500V; Voltage(Dc):1.25Kv; Lead Spacing:15Mm Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A7333J000