Eaton CTX33-1P-R
Ind Power Wirewound 32.33uH/129.32uH 20% 100KHz Powdered Iron 800mA/400mA T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton CTX33-1P-R.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
Datasheet8 pagesIl y a 19 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Wirewound 33uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 0.88A 0.25Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447745330
33μH Unshielded Wirewound Inductor 900mA 520mOhm Max Nonstandard
Ind Power Shielded Bobbin Core 33uH 15% 100KHz Ferrite 1.06A T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 33UH 900MA 310 MOHM
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.516Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 0.9A 0.448Ohm DCR 2220 T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton CTX33-1P-R fournies par ses distributeurs.
CTX Series 32.33 uH 0.8 A Shielded Horizontal SMT EconoPac Toroidal Inductor
32.33¦ÌH,129.32¦ÌH 100KHz 1.001¦¸ 800mA ¡À20% SMD,11.4X11.4MM , 11.43mm*11.43mm*4.19mm
General Purpose Inductor, 32.33uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
Inductor, Coupled, 33 uH, 250 Milliohm, 8.89mm x 8.89mm x 4.19mm
IND PWR 32.33UH 20% 100KHZ PWRD IRON
INDUCTOR TOROID DUAL 32.33UH SMD
8.9X8.9MM IND 32.33UH 0.8A 20%
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.33UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.