Diodes Inc. SMBJ7.5A-13-F
SMBJ7.5A Series 600 W 7.5 V Surface Mount Uni Direction TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ7.5A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
8.9 V
8.77 V
Clamping Voltage
12.9 V
12.9 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.9 A
5 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LittelfuseSMBJ7.5A
SMBJ Series 12.9 V 0.6 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiSMBJ75A
Diode TVS Single Uni-Dir 75V 600W 2-Pin DO-214AA T/R
Diodes Inc.SMBJ9.0A-13-F
SMBJ Series 600 W 9 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.0A-13-F
Tvs Diode, 600W, 7V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.0A-13-F
BournsSMBJ9.0A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 100V 39A 600W -55C~150C TJ
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ7.5A-13-F fournies par ses distributeurs.
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 7.5 V, 12.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Protection Tvs Unidirectional Smb 600W 7.5V Rohs 3K
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 7.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
TVS Diode Single Uni-Dir 7.5V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 100µA, 7.5V
Diodes Inc SCT
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 7.5V
Transient Suppression Diode (TVS)
TVS DIODE, 600W, 7.5V, UNIDIR, SMB;
7.5V 600W 46.5A 12.9V 8.33V SMB(DO-214AA) 2.3mm