Diodes Inc. SMBJ48CA-13-F
SMBJ Series 48 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ48CA-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
57.3 V
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
100 V
100 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
7.7 A
40 A
40 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LittelfuseSMBJ48CA
In a Pack of 25, Littelfuse SMBJ48CA, Bi-Directional TVS Diode, 600W, 2-Pin DO-214AA
onsemiSMBJ48CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W TVS Diode Bidirectional
BournsSMBJ54CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 54 V, 87.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ51CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ58CA
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 64.4V 6.5A 600W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMBJ51CA-13-F
SMBJ Series 600 W 51 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ48CA-13-F fournies par ses distributeurs.
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 48.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=48V VBR(min)=53.3V VC=77.4V@IPP=7.7A SMB