Diodes Inc. SMBJ40CA-13-F
SMBJ40CA Series 600 W 40 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ40CA-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
47.75 V
46.75 V
46.75 V
Clamping Voltage
64.5 V
64.5 V
64.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
9.3 A
9.3 A
9.3 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMBJ43CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 43 V, 76.7 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ51CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ45CA
8.3A 600W 72.7V 50V Bidirectional 45V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diodes Inc.SMBJ45CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 45V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ45CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ43CA-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=43V VBR(min)=47.8V VC=69.4V@IPP=8.6A SMB
Diodes Inc.SMBJ36CA-13-F
SMBJ36CA Series 600 W 36 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ40CA-13-F fournies par ses distributeurs.
Tvs Diode, 600W, 40V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ40CA-13-F
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=40V VBR(min)=44.4V VC=64.5V@IPP=9.3A SMB