Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
Tvs Diode, 600W, 100V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ100A-13-F.
HQonline
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.67%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
119.5 V
117 V
117 V
Clamping Voltage
162 V
162 V
162 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
3.7 A
3.7 A
3.7 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.SMBJ9.0A-13-F
SMBJ Series 600 W 9 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ120A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 120V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ130A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMBJ130A; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
LittelfuseP6SMB150A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 128V, RoHS
ESD protection diodes / TVS diodes; VISHAY; SMBJ130A-E3/52; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
LittelfuseSMBJ130A
2.9A 600W 209V 144V Unidirectional 130V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ100A-13-F fournies par ses distributeurs.
SMBJ Series 100 V 600 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 100V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Uni-Dir 100V 600W 2-Pin SMB T/R
3.7A 600W 162V 111V 100V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 100V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 100V, UNIDIR, SMB;
600W 100V TRANSIENT VOLTAGE SUPPR. SMB