Diodes Inc. SMAJ48A-13-F
SMAJ Series 53.3 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMAJ48A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Newark
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.91%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
56.1 V
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
77.4 V
77.4 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
5.2 A
5.2 A
5.2 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ48A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 58.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ45A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 55.3V 5muA 400W -55C~150C TJ
ESD protection diodes / TVS diodes; VISHAY; SMAJ45A-E3/61; 72.7 V; 5.5 A; 45 V; 50 V
BournsSMAJ51A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 56.7V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ58A-13-F
SMAJ Series 58 V 400 W SMT Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
400 Watt SMA Transient Voltage Suppressor, 54 V Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMAJ48A-13-F fournies par ses distributeurs.
TVS Diode, SMAJ Series, Unidirectional, 48 V, 77.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 48V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
5.2A 400W 77.4V 53.3V 48V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS Diode Single Uni-Dir 48V 400W 2-Pin SMA T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 48V
400W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 48V
Diodes Inc SCT
Transient Suppression Diode (TVS)
TVS DIODE, 400W, 48V, UNIDIR, SMA;
Product Range:Smaj Series; Tvs Polarity:Unidirectional; Reverse Standoff Voltage:48V; Clamping Voltage Max:77.4V; Diode Case Style:Do-214Ac (Sma); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:53.3V; Maximum Breakdown Voltage:58.9V Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ48A-13-F.