Diodes Inc. SMAJ36A-13-F
SMAJ Series 400 W 36 VBR Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMAJ36A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
42.1 V
42.1 V
42.1 V
Clamping Voltage
58.1 V
58.1 V
58.1 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
6.9 A
6.9 A
6.9 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ33A
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC / TVS Diode Single Uni-Dir 33V 400W 2-Pin SMA T/R
BournsSMAJ36A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 44.2V 5muA 400W -55C~150C TJ
onsemiSA36A
Diode TVS Single Uni-Dir 36V 500W 2-Pin Case 59AA-01 Bulk
BournsSMAJ40A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 44.4V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ40A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=40V VBR(min)=44.4V VC=64.5V@IPP=6.2A SMA
Diodes Inc.SMAJ43A-13-F
SMAJ Series 43 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMAJ36A-13-F fournies par ses distributeurs.
TVS Diode Single Uni-Dir 36V 400W 2-Pin SMA T/R / TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
6.9A 400W 58.1V 40V Unidirectional 36V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=36V VBR(min)=40V VC=58.1@IPP=6.9A SMA
TVS DIODE, 58.1V, 400W, DO-214AC; Product Range: SMAJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 36V; Clamping Voltage Vc Max: 58.1V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 40V; Breakdown Voltage Max: 44.2V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited