Diodes Inc. SMAJ26A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=26V VBR(min)=28.9V VC=42.1V@IPP=9.5A SMA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMAJ26A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-44.06%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
30.4 V
30.4 V
30.4 V
Clamping Voltage
42.1 V
42.1 V
42.1 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
9.5 A
9.5 A
9.5 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ24A
TVS Diode, Unidirectional, 24 V, 400 W, 26.7 Vbr-32.6 Vbr, 43 Vcl, DO-214AC
BournsSMAJ26A
TVS Diode, SMAJ, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-220AA
BournsSMAJ28A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 31.1V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ28A-13-F
Tvs Diode, Unidir, 28V, 400W, Do-214Ac Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ28A-13-F
Diodes Inc.SMAJ30A-13-F
SMAJ30A Series 400 W 30 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMAJ26A-13-F fournies par ses distributeurs.
SMAJ Series 26 V 400 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
9.5A 400W 42.1V 28.9V 26V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
DiodesZetex TVS, 42.1V, , DO-214AC (SMA), 28.9V
TVS Diode Single Uni-Dir 26V 400W 2-Pin SMA T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 26V
400W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 26V
Diodes Inc SCT
400W 26V TRANSIENT VOLTAGE SUPPR. SMA
TVS DIODE, 42.1V, 400W, DO-214AC; Product Range: SMAJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 26V; Clamping Voltage Vc Max: 42.1V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 28.9V; Breakdown Voltage Max: 31.9V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited